الگوریتم اینستاگرام

فهرست عناوین

الگوریتم اینستاگرام چطور عمل میکنه ؟

 

  • به پست‌هایی با تعاملات بالا پاداش می‌ده :

زمانیکه پست شما انگیجمنت بالایی میگیره ( لایک، اشتراک گذاری، ذخیره کردن، کامنت ) اینستاگرام تشخیص میده که پست شما با کیفیت و برای دیگران جذابه و کاربران زیادی تمایل دارن پست شما را ببینن. و به دلیل اینکه الگوریتم ایسنتاگرام پست ها را با توجه به تعاملی که کاربران با پست برقرار میکنن به آنها نمایش میده بنابراین اون پستهایی که بیشترین انگیجمنت رو دریافت کنن رو بهشون نمایش میده.

 خوب راهکار پیشنهادی چی میتونه باشه برای اینکه تعامل با کار بر بره بالا ؟ پیشنهاد استفاده از استوری اینستاگرامه چراکه اینستاگرام تعاملات استوری را مد نظر قرار میده و باعث میشه پست شما در صفحه هوم کاربر نمایش داده شه.

  • برای تعامل با کاربران (فالوورهای خود) به شما پاداش میده.

اینستاگرام به تعامل با فالوورها پاداش میده هرچه در ساعات ابتدایی آپلود پست نظرات بیشتری از فالوورها دریافت شه پست از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد شد، با پیدا کردن زمان مناسب جهت آپلود پست میشه این محبوبیت رو ایجاد کرد.

  •  میزان بازدید پست شما توسط کاربران رو محاسبه میکنه.

هرچه یک کاربر زمان بیشتری رو برای پست شما صرف کنه الگوریتم اینستاگرام پست شما را جزء پست‌های محبوب قلمداد میکنه که در این زمینه هرچی کپشنی که برای یه پست مینویسیم جذاب تر و گیراتر باشه باعث میشه که مخاطب زمان بزاره و کپشن رو بخونه، طبیعتا تایم بیشتری رو روی پست ما صرف میکنه و این از نظر اینستاگرام پنهون نمیمونه و باعث میشه به کاربران بیشتری نشون بده اون پست رو چون جزء پست های محبوب شمرده میشه.

  •  پست‌هایی با هشتگ های خاص و مرتبط رو پشتیبانی میکنه.
  •  پست‌های افرادی که بیشترین ارتباط رو با اون‌ها دارید نشان میده.

اگر شما به طور مرتب با یک حساب خاص ارتباط برقرار کنین مثلا لایکش کنید، براش کامنت بنویسید، پستش رو سیو کنید و … اینستاگرام این عمل شما رو اینجوری تلقی میکنه که شما به این حساب علاقه‌ی ویژه‌ای دارید. به همین خاطر هستش که شما معمولاً پست‌های دوستان و آشنایان خودتون رو بیشتر مشاهده می‌کنید چون بیشترین تعامل رو با همین دوستان و آشناهای خودمون برقرار میکنیم.

  • به شما بابت استفاده از تمام ویژگی‌هاش  پاداش میده.

همیشه از تمامی ویژگی‌های جدید استفاده کنید، از اونجایی که الگوریتم اینستاگرام برای استفاده از تمام ویژگی‌های این اپلیکیشن پاداش میده، همیشه گوش به زنگ به روز رسانی‌ها باشید! با این کار نه تنها رشد می‌کنید بلکه یک قدم از دیگران نیز جلوتر خواهید بود.

  • برای استوری ها و قسمت اکسپلور (کاوش) چطور کار می‌کند.

قسمت اکسپلور نیز کاملاً بر اساس الگوریتم اینستاگرام عمل می‌کند به طوری که پست‌هایی که در آن نمایش داده میشه براساس افرادی است که دنبال می‌کنید یا پست‌هایی که دوست دارید انتخاب می‌شوند.

اشتراک گذاری

فیس بوک
توئیتر
لینکداین
واتس اپ
ایمیل

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×