دیجیتال مارکتینگ

خدمات دیجیتال مارکتینگ

خدمات دیجیتال مارکتینگ چیه؟!

وقتی حرف از خدمات دیجیتال مارکتینگ میشه شاید فقط سئو یا چند مورد خاص به ذهنتون برسه. اما در واقع دنیای دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال یه جهان بی انتهاس که کسب و کار شما رو به یه سطح بالاتر ارتقا میده.

در یه سطح بالا، خدمات دیجیتال مارکتینگ شامل مواردی مثل تبلیغات ارائه شده از طریق کانال های دیجیتال مثل موتور های جستجو، وب سایت ها، شبکه های اجتماعی، ایمیل و موبایل میشه.

در واقع این خدمات یه نوع بازاریابی برای شرکت هاست تا کالا، خدمات و برند خودشون رو به بقیه معرفی کنن.

برای این که بهتر به قدرت خدمات دیجیتال مارکتینگ ایمان بیارین باید بگم که ۴۸ درصد مصرف کنندگان ایرانی به شدت به بازار دیجیتال اعتماد دارن و برای تحقیق و خرید ازش استفاده می کنن.

برای مثال مصرف کنندگان جستجوی خودشون رو از موتور های جستجویی مثل گوگل شروع می کنن. درست جایی که شما هم می تونین حضور داشته باشین.

آیکون خدمات دیجیتال مارکتینگ
آیکون خدمات دیجیتال مارکتینگ

خدمات دیجیتال مارکتینگ و ارزش های افزوده آن

دیجیتال مارکتینگ توی دنیای امروزی سیستم عظیمی از کانال های ارتباطیه که دیجیتال مارکترها با استفاده از خدماتی که ارئه می کنن کسب و کار شما رو گسترش میدن.برای دستیابی به پتانسیل واقعی بازاریابی دیجیتال، دیجیتال مارکترها توی دنیای گسترده و پیچیده کسب و کارها جستجو می کنن و تعامل ایجاد می کنن.کمترین ارزشی که خدمات دیجیتال مارکتینگ میتونه به کسب و کار شما بده اینه که مشتریان وفادار برای شما ایجاد میکنه.

خدمات دیجیتال مارکتینگ در واقع با مشتریان بالقوه شما تعاملات معنی دار ایجاد میکنه و حتی مشتری هایی که قبلا رفتن رو هم با ترفندهای خاص خودش برمیگردونه. این کار رو هم با استفاده از داده هایی که در طول زمان جمع آوری کرده انجام میده.علاوه بر این، این خدمات مشتریان شما رو در یک فضای دیجیتالی درگیر میکنه و کاری میکنه که اونا از برند شما آگاه بشن و خدمات یا محصولات شما رو بشناسن.این یعنی شما با استفاده از این خدمات خودتون رو به عنوان یک مسئول معرفی می کنین و درست وقتی یه مشتری آماده خرد هست؛ شما و کسب و کارتون در خط مقدم خرید قرار میگیره.

چرا باید یک کسب و کار برای خدمات دیجیتال مارکتینگ هزینه کند؟

برای این که استراتژی خوبی برای بازاریابی داشته باشین؛ به خدمات دیجیتال مارکتینگ توی کسب و کارتون نیاز پیدا می کنین. بازاریابی دیجیتال به شما کمک میکنه مخاطبان خودتون رو بشناسین، در مورد اونها اطلاعات مهمی به دست بیارین و از این اطلاعات برای پیشرفت کسب و کارتون استفاده کنین.

شما با کمک دیجیتال مارکتینگ مشکلات زیر رو حل می کنین:

 • توی شروع کار که هیچ شناختی از مخاطبان خودتون ندارین با استفاده از خدمات دیجیتال مارکتینگ نظر مشتریان و مخاطبان رو به سمت خودتون جذب میکنین.
 • شما شاید خودتون ندونین که چطور باید وب سایت خودتون رو سئو کنین اما یکی از خدمات دیجیتال مارکتینگ اینه که به شما کمک میکنه جستجوگرانی مثل گوگل و کاربرانش شما رو بتونن با جستجو پیدا کنن.
 • شبکه های اجتماعی نقش زیادی توی موفقیت شما دارن و با بازاریابی دیجیتال شما یه استراتژی قوی دارین که تجارت شما توی اون بخش ها هم به سادگی دیده میشه.
آیکون خدمات دیجیتال مارکتینگ

خدمات دیجیتال مارکتینگ شامل چه مواردی است؟

آژانس های دیجیتال مارکتینگ خدمات مختلفی برای کسب و کار های آنلاین ارائه می کنن. با این وجود متداول ترین خدمات بازاریابی دیجیتال مارکتینگ شامل موارد زیر میشه.

 • سئو
 • PPC
 • بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی
 • تبلیغات در شبکه های اجتماعی
 • بازاریابی ایمیلی
 • طراحی وب
 • توسعه وب

مدیاروت مشاور حرفه ای ها

چرا مدیاروت

مدیاروت راههای جذاب تر شدن و تو چشم بودن برای گوگل رو نشونتون میده، درمورد سئو و بهینه سازی وب سایتِ شما بهتون مشاوره میده، و باعث میشه با کمک سئو سایتِ خودتون رو، به صفحات اول گوگل و نتایج اول جستجو ببرید و ترافیک سایتتون هم افزایش پیدا کنه.

مدیاروت گزارش کاملی درمورد مشکلاتی که سایتتون از نظر سئویی داره بهتون ارائه میکنه؛ تا با مشاوره سئویی مدیاروت و گروه فنیِ شرکتتون مشکلات رو حل کنید.

و در قدم های بعدی برای رسیدن به اهدافتون، براتون استراتژی تدوین میکنه و به مرحله اجرا درمیاره تا بتونید هدفهاتونو دونه دونه تیک بزنید.

مشاوره برندینگ و برندسازی

تا حالا شده فکرتون درگیر این باشه که همه از شما تعریف کنن و یه تصور خوبی از شما تو ذهنشون باشه ؟ این حس همون حس برندینگ هستش ، یعنی دلمون میخواد برندمون مطرح بشه، یه وقتایی ام هست که دلمون میخواد محصولمون تو فروخته شدن بترکونه، اما این اتفاق نمیفته، راه حلش، کار کردن رو مسئله برندسازیه.هرچی بیشتر برندمون رو پر رنگ تر کنیم افراد بیشتری میشناسنش و بخاطر حس اعتمادی که بهش دارن ازش خرید میکنن و فروشمون بالا میره.

درواقع برندینگ یعنی اینکه یه تصویر قابل اعتماد از هرنظر، تو ذهن مشتری بوجود بیاری که وقتی میخواد یه محصولی مثل محصول شرکت شمارو بخره، فکرش به جز شما جای دیگه ای نره و به محصول و خدمات شما وفادار بمونه. کار مدیاروت برندینگ و برند سازیه ، اگه میخواین رو مسئله برندینگِ برندتون کار کنید با مدیاروت هماهنگ باشید.

تدوین و اجرای کمپین های بازاریابی

استراتژی بازاریابی چیه؟

استراتژی بازاریابی یعنی اینکه برنامه ای بچینی که شرایط رو برای برنامه ریزی های دیگه شرکت آماده کنه تا شرکت به هدفش برسه.

یه جورایی برنامه ریزیِ استراتژیِ بازاریابی، فرآیند ایجاد و حفظ یه حالتِ استراتژیک بین هدف ها و توانایی های یه سازمان و فرصت های در حالِ تغییر بازاریابیه.

تدوین استراتژی بازاریابی راه رو نشون میده و باعث میشه که مسیر بازاریابی یه برند یا کسب و کار به اصطلاح باری به هر جهت حرکت نکنه و تو مسیر درستش قدم برداره.

چرا هر کسب و کاری نیاز به استراتژی داره؟

وقتی حرف از تدوین استراتژی بازارایابی میشه میفهمیم که کار خیلی مهم و سخته چون باید خیلی چیزارو تحلیل کنیم، خیلی چیزارو دو دوتا چهارتا کنیم و به یه سری سوال فکر کنیم، براشون جواب پیدا کنیم، گاها برای مشکلاتی که سر راهمونه باید راه حل ارائه کنیم، اصلا باید تو مراحل تدوین استراتژی بازاریابی بدونیم که : 

آیا هدفی رو برای خودمون انتخاب کردیم که بخوایم بهش برسیم؟ محصول و خدماتمونو برای چه کسایی میخوایم ارائه بدیم یا بهتر بگم مشتری ما کیا هستن؟ چه جوری باید مشتری رو واسه خرید یا واسه انجام کاری که مد نظر ماست ترغیب کنیم؟ از چه کانال هایی برای اطلاع رسانی میتونیم استفاده کنیم؟ چقدر میخوایم هزینه کنیم تا هدفمون تیک بخوره؟ اصلا این وسط خودمون چه وظیفه ای داریم ؟ 

تدوین استراتژی
رشد سرمایه با استفاده از دیجیتال مارکتینگ

تدوین استراتژی بازاریابی

یک استراتژی بازاریابی راهکارهای کارآمدی رو برای دست یابی به اهداف بازاریابی مشخص می کنه، به بیان دیگه این استراتژیه که تعیین می کنه یه سازمان چگونه میتونه به اهداف خودش دست پیدا کنه. برای تدوین یه استراتژی بازاریابی چند مرحله رو باید پشت سر بزاریم، حالا این مراحل چی میتونه باشه؟ براتون میگیم:

 • قدم اول و اصلی ترین قدم مشخص کردن هدفه، درواقع باید مشخص شه که یه شرکت کجا قرار داره و اصلا میخواد به کجا برسه ؟
 • دومین قدم قبل تدوین استراتژی بازاریابی موفق، تحقیقات بازاره چون در واقع استراتژی بازاریابی براساس شناخت کامل از شرایط پیش میره. 
 • قدم سوم داشتن یه درک درست نسبت به نیازها و انتظارات مخاطباست باید انتظارات خودتون رو از مخاطبا مشخص کنید .
 • قدم چهارم میرسه به پیشنهاداتی که مد نظرمونه، برای رسیدنِ یه کسب و کار به هدفش.
 • قدم پنجم در تدوین استراتژی بازاریابی مشخص کردن کانال های اطلاع رسانی محتواست.
 • قدم ششم تدوین استراتژی بازاریابی مربوط به مشخص کردن بودجه است.
 • و قدم آخر تدوین استراتژی هم شاملِ اجرا و کنترل و بهینه سازی میشه.
تبلیغات اینترنتی

تبلیغات اینترنتی

تبلیغات اینترنتی یا تبلیغات آنلاین یه پیام بازاریابیه که به کمک اینترنت در مرورگر موتورهای جستجو، رسانه های اجتماعی، تلفن های هوشمند و یا حتی ایمیل ظاهر میشه و کاربرا و مخاطبا رو به انجام یه کاری  تشویق میکنه. 

تبلیغات آنلاین انواع مختلفی داره مثلِ تبلیغات نمایشی، کلیکی، همسان، گوگل ادوردز، شبکه های اجتماعی، ریتارگتینگ، ایمیلی، ویدئویی، صوتی، متنی، افیلیت مارکتینگ، پوش نوتیفیکیشن و یا هر نوع تبلیغ دیگه ای که در بستر اینترنت انجام شه نمونه هایی از نوع تبلیغات اینترنتی یا تبلیغات آنلاین هستن که قابل ردیابی و تجزیه و تحلیل هستن .

تحقیقات بازار

تحقیقات بازار یا مارکت ریسرچ چیه؟

مارکت ریسرچ یا تحقیقات بازار یک فرآیند پیچیده ولی خیلی اثرگذاره که نیازمند تجربه و تخصص کاریه و با جمع آوری اطلاعات میاد و فروشنده و خریدار و مصرف کننده نهایی رو بهم وصل میکنه. با تحقیقات بازار میتونیم بفهمیم که رقبای ما دارن چیکار میکنن، مشتریای ما کیا هستن؟ کجان؟ چندسالشونه؟

هدف از تحقیقات بازار چیه ؟ 

هدف از تحقیقات بازار بدست آوردن اطلاعاتیه که در تصمیم گیری‌های کسب و کار حیاتیه که به دو روش پایه ای و ثانویه انجام میشه. مدیاروت میتونه با تحقیقات بازار همه چی رو براتون بریزه رو دایره. همینطور میتونید تو زمینه تحقیقات بازار از مدیاروت مشاوره بگیرید یا اصلا میتونید کل روند تحقیقات بازار رو به مدیاروت بسپارید؛ اینجوری خیالتون هم راحت تره .

اطلاعات مورد نیاز برای تحقیقات بازار
×