منظور از تبلیغات مینیمال چیست؟

فهرست عناوین

ویژگی‌های تبلیغات مینیمال

منظور از تبلیغات مینیمال چیست؟ آیا می‌دانید مینیمالیسم بیانگر چه چیزی است؟ در این مقاله از مدیاروت می خوایم درباره تبلیغات مینیمال صحبت کنیم و بگیم که این روش تبلیغاتی چه ویژگی‌هایی داره. تقریباً تبلیغات همه گیر شده و تقریباً همه مردم در طول شبانه روز با اون سروکار دارن. وقتی از تبلیغات حرف می‌زنیم ناخودآگاه ذهنمون می‌ره سمت تبلیغات محیطی توی خیابان‌ها و البته مهم‌تر از همه این‌ها تبلیغات تلویزیونی و شبکه‌های اجتماعی.

اگه دقت کرده باشین همه تبلیغات پیچیدگی‌های خاص خودشون رو دارن و میخوان مطالب سنگینی رو به مخاطب انتقال بدن. متأسفانه این نوع روش‌ها تبلیغاتی دیگه تأثیرگذاری سابق رو ندارن و خیلی از شرکت‌هایی که از روش‌های تبلیغاتی استفاده می کردن، در حال حاضر با چالش‌های مختلفی مواجه شدن، اما موضوعی که مهمه مینیمالیسم و روش‌های تبلیغاتی نوینه که می تونه در مقابل این چالش‌ها ایستادگی کنه و نتایج خوبی رو برای کسب و کارها رقم بزنه. آژانس دیجیتال مارکتینگ مدیاروت امروز می خواد این روش تبلیغاتی منحصر به فرد رو به شما معرفی کنه؛ بنابراین اگه میخواین کسب و کارتون با تحولات چشم‌گیری مواجه بشه بهتر که این مقاله تا پایان مطالعه کنین.

تعریف تبلیغات مینیمال و کاربرد آن

در پاسخ به سوال منظور از تبلیغات مینیمال چیست؟ باید بگیم این نوع تبلیغات یک نوع سبک کمینه گرایی محسوب میشه، یعنی هنرمند یا کارشناس تبلیغات توی سبک مینیمالیسم سعی میکنه خیلی عناصر، انواع رنگ‌ها، شکل‌های مختلف و بافت‌های متنوع رو توی تبلیغاتش به کار نبره. اینجاست که هوش و ذکاوت هنرمند خودشو نشون میده و تمام تلاش خودش رو به کار میگیره تا بتونه با استفاده از ذکاوت، خلاقیت و ایده پردازی و ترفند‌های ویژه ای که در نظر داره برای معرفی اثر نقش آفرینی کنه و تاثیرگذاری اون موضوع یا اثر مورد نظر رو نشون بده.

فلسفه مینیمالیسم این موضوع رو به شما بیان می کنه که فقط مهم‌ترین خواسته‌ها و نیازهای انسانی باید مورد توجه قرار بگیره همین موارد برای ادامه زندگی کافیه. سبک مینیمال شعاری داره و او شعار (جمله کم زیاد است) می‌باشد.

نحوه استفاده از فضاهای خالی در تبلیغات مینیمال

با استفاده از سبک مینیمال میشه از فضاهای خالی بهترین استفاده رو کرد، شاید تعجب کنید و براتون سوال مطرح شه که فضاهای خالی دقیقاً چه نقشی رو دارن و اینکه آیا این فضاها برای معرفی اثر یا کسب و کار تاثیر گذار هستن یا نه؟ باید گفت که استفاده از فضاهای خالی در فرآیند تبلیغات مینیمال اهمیت بسیار زیادی داره و حتی میتونه روی تاثیرگذاری بیشتر توسعه و تبلیغات یک کسب و کار مهم‌ترین نقش رو ایفا کنه.

هر چند که ترفند‌های استفاده شده در آثار مینیمال از نظر اولین نگاه‌ها خیلی ساده باشن، اما در واقع به وجود آوردن یک طرح قوی و تاثیرگذار به همراه فضاهای خالی زیاد و البته عناصر بسیار کم، واقعاً کار سخت و دشواریه.

افزایش سرمایه در تبلیغ مینیمال

تاثیرگذاری تبلیغات مینیمال با استفاده از روش‌های مختلف

با توجه به اینکه خیلی از طراحان و هنرمندان سبک متخصص در تبلیغات مینیمال سعی میکنن تا ایده‌ها و خلاقیت‌های خودشون رو به نمایش بگذارند و به اثر جذابیت ببخشن، همچنان این نوع سبک و آثار رو توی زمینه‌های مختلف هنری می‌بینیم با این اینکه سال‌های زیادی از پیدایش این سبک می گذره.

یکی از مهم‌ترین روش‌هایی که می تونه در کمینه گرایی واقعاً تاثیر بذاره، استفاده از طراحی گرافیک و تبلیغات از این طریق است. برای اینکه در انجام طراحی گرافیک بخواین عملکرد موفقی داشته باشین، باید به اصول و پایه‌های این روش تسلط پیدا کنین. شما به عنوان طراح گرافیک وقتی بتونین از تمام عناصر و اجزای این روش به بهترین شکل ممکن استفاده کنین.

مهم‌ترین اجزا و عناصری که می تونه اثر و طراحی شما رو زیباتر و بهتر از همیشه نشون بده شامل تایپوگرافی، رنگ بندی مناسب با موضوع، گریدهای مختلف، اشکال متنوع، خطوط و فضاهای خالی می شه. کافیه بتونین با استفاده از همین اجزا پیام تبلیغاتی خودتون رو به سادگی هرچه تمام تر به مخاطبان انتقال بدین. در ادامه مقاله منظور از تبلیغات مینیمال چیست؟ به تکنیک‌های تبلیغات مینیمال، ویژگی‌ها و بهترین نمونه‌های آن اشاره می‌کنیم.

رضایت مندی در تبلیغ مینیمال

ویژگی‌های تبلیغات مینیمال

با توجه به تعاریفی که در مورد تبلیغات مینیمال تا به جای کار به شما ارائه دادیم، باید متوجه شده باشید که برای تبدیل کردن یک طرح به حالت مینیمال فرمول و روش خاصی وجود نداره، مینیمالیسم ویژگی‌هایی که داره که به کمک اون‌ها می تونین یک طرح رو بهینه سازی کنین.

  • بهینه سازی یک طرح با استفاده از کمترین عناصر
  • سادگی در اثر و ایجاد ارتباط موثر با مخاطب
  • استفاده از فضاهای خالی برای تاثیرگذاری اثر ساده
  • به کار بردن کمترین رنگ‌ها، آن هم در صورت نیاز
  • استفاده از یک یا دو نوع طرح برای نمایش حروف
  • به کار بردن ساده‌ترین محتواها و دوری از پیچیدگی

طراحی مینیمالیسم و استفاده از فضاهای خالی

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید در طراحی مینیمال دقت داشته باشید، استفاده از فضاهای خالی برای تاثیرگذاری موضوع و پیام تبلیغاتی است. شما میتونین طوری از فضاهای خالی استفاده کنین که سبک مینیمالیسم کاملاً به موضوع مرتبط باشه. به طور کلی فضاهای خالی باعث ایجاد تعادل میان عناصر تشکیل دهنده طرح و صفحه میشه و میتونه تضاد و هم ترازی خیلی خوبی رو به نمایش بذاره.

چگونه باید از عناصر پیچیده دوری کنیم؟

شما به عنوان طراح تا جایی که امکان داره باید هیچ گونه عنصر پیچیده و بیهوده ای رو توی طرح خودتون استفاده نکنین. به جای آن بهتر است مهم‌ترین و اساسی‌ترین اشکال و اجزا رو برای طرح خود ایجاد کنید.

مدیاروت مشاور حرفه ای ها

چرا مدیاروت

مدیاروت راههای جذاب تر شدن و تو چشم بودن برای گوگل رو نشونتون میده، درمورد سئو و بهینه سازی وب سایتِ شما بهتون مشاوره میده، و باعث میشه با کمک سئو سایتِ خودتون رو، به صفحات اول گوگل و نتایج اول جستجو ببرید و ترافیک سایتتون هم افزایش پیدا کنه.

مدیاروت گزارش کاملی درمورد مشکلاتی که سایتتون از نظر سئویی داره بهتون ارائه میکنه؛ تا با مشاوره سئویی مدیاروت و گروه فنیِ شرکتتون مشکلات رو حل کنید.

و در قدم های بعدی برای رسیدن به اهدافتون، براتون استراتژی تدوین میکنه و به مرحله اجرا درمیاره تا بتونید هدفهاتونو دونه دونه تیک بزنید.

منظور تبلیغات مینیمال چیست؟ (در تایپوگرافی)

همون طور که از رنگ‌ها بهترین استفاده رو می‌برید، برای انتخاب حروف هم باید دقت داشته باشین که در صورت لزوم از اون‌ها استفاده کنین. شاید اثر مورد نظر شما نیازی به استفاده از حروف نداشته باشه. استفاده زیاد از حروف نمیتونه روی طرح شما موثر واقع بشه.

بهترین نمونه‌های تبلیغات مینیمال

توی این بخش از مقاله می خوایم چند تا از بهترین نمونه‌های تبلیغات مینیمال رو به شما معرفی کنیم.

نمونه براگا دا کروز

طراحی کارت کسب و کار برای برند براگا داکروز، یک نوع طراحی بسیار زیبا و چشم گیره که توی این سال تونسته نظر خیلی از مشتری‌ها رو به خودش جلب کنه. هالوتا با ارائه زیباترین طراحی برای کارت‌های این برند به زیبایی و جذابیت اون‌ها کمک زیادی کرده و امروز می‌توان از این طرح به عنوان یکی از موثر‌ترین طراحی‌های مینیمالیستی یاد کرد. استفاده از دو رنگ و یک لوگو و تضاد رنگ فونت با پس زمینه مشکی آن تاثیر زیادی بر زیبایی این کارت‌ها گذاشته‌است.

نمونه ویسمی

قطعاً با طراحی مینیمالیستی حوصله مخاطب سر نمیره بلکه وقتی با جذابیت این گونه طراحی‌ها مواجه میشه، سعی می کنه تا نمونه‌های دیگه اون رو ببینه و حتی موضوعات مرتبط با اون رو دنبال کنه. در بین بهترین نمونه‌های طراحی و تبلیغات مینیمال میشه به آگهی تبلیغاتی برند ویسمی اشاره کرد که بسیار خلاقانه و زیبا پیاده سازی شده. پس زمینه نارنجی، طراحی کادر کوچک به رنگ آبی و استفاده از نکردن از رنگ‌های زیاد کمک زیادی به جذابیت این طرح کرده‌است.

طراحی مینیمال کارت‌های هلیکس اسلیپ

برند هلیکس اسلیپ در چند وقت اخیر کارت‌های جذابی رو طراحی کرده‌است. با توجه به نوع طراحی، روی این کارت‌ها پیشنهاداتی برای مخاطبان نوشته شده‌است. طراح این کارت‌ها استفانی بروکر سود زیادی از این نوع طراحی مینیمالیستی برده‌است. استفاده از رنگ‌ها آرام بخش و طراحی بسیار ساده روی اثربخشی این کارت‌های تاثیر زیادی گذاشته‌است.

نتیجه گیری در تبلیغات مینیمال

نتیجه‌گیری

توی این مقاله با ارائه توضیحاتی در مورد جنبه‌های مختلف مینیمالیسم، تونستیم پاسخ سوال منظور از تبلیغات مینیمال چیست؟ رو بدیم و در پایان بهترین نمونه‌های تبلیغاتی مینیمال رو به شما معرفی کنیم. اکنون نوبت شماست که نظر و پیشنهاد خودتون رو برای ما ارسال کنین. ما در مدیاروت پاسخگوی همه سوالات شما خواهیم بود.

منبع: 

اشتراک گذاری

فیس بوک
توئیتر
لینکداین
واتس اپ
ایمیل

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×